Insolvence, koronavirus a podnikatelská rizika

  • WEBINÁŘ
  • 31.7. - 30.6.2021
  • ZDARMA PRO KLIENTY

Vážení klienti, obchodní přátelé,

připravili jsme pro Vás záznam našeho webináře s insolvenční problematikou, který bude po omezenou dobu ke shlédnutí zdarma (odkaz níže).

LEKTOŘI:

Mgr. Ing. Jan Škripko – insolvenční správce, kterému se jako prvnímu podařilo získat licenci dle nové právní úpravy insolvencí. Mgr. Ing. Škripko má právní a zároveň ekonomické vzdělání, působí téměř patnáct let jako insolvenční správce a rovněž je advokátem se zaměřením na insolvenční právo. Za dobu své praxe podílel na řadě reorganizací, a to v různých pozicích – jako insolvenční správce, jako advokát prosazující zájmy klienta (ať už dlužníka či věřitele) anebo jako ekonomický poradce a krizový manažer. Sepsal několik reorganizačních plánů či na nich participoval, vyjednával jejich schválení věřiteli a osobně je realizoval v praxi. Jako insolvenční správce několikrát provozoval i obchodní závod (podnik) dlužníka v konkursu.

Mgr. Jaroslav Janoušek – advokátní koncipient, který se od počátku své praxe úzce specializuje na exekuční a insolvenční agendu. Dlouhodobě spolupracuje s insolvenčními správci a má bohaté zkušenosti se soudními spory, k nimž v průběhu insolvenčního řízení nezřídka dochází.

ANOTACE: 

Co Vám hrozí, čemu a jak se bránit? Jak eliminovat rizika a jaké změny přijdou s koncem epidemie? Naši specializovaní právníci s Vámi proberou řadu praktických tipů, které se v naší praxi dlouhá léta osvědčují. Řešit budeme hlavně:

  1. Co se změnilo v důsledku krize, kdy opatření skončí a co nastane po nich?
  2. Odpovědnost statutárních orgánů v průběhu krize a bezprostředně po ní.
  3. Vzájemné vztahy s někým, kdo je v úpadku, ať už v pozici věřitele nebo v pozici dlužníka. Máte mu platit, máte po něm vymáhat závazky? Má smysl přihlásit pohledávku do insolvence?
  4. Započtení pohledávek - jak správně postupovat v momentě, kdy máte za úpadcem vzájemné pohledávky. Lze započtení v rámci insolvenčního řízení provést? Pokud ano, za jakých podmínek? Je vůbec nutné pohledávky započítávat?
  5. Neúčinnosti – to že s někým obchodujete může znamenat spoustu věcí – pokud Vám dlužník zaplatí, nemáte vyhráno, insolvenční správce může takový úkon zpětně napadnout. Jak se bránit a jak případným sporům ideálně předejít?
  6. Praktické rady 

Další webináře: Chcete dostávat další informace o webinářích pro podnikatele? Zanechte nám ve formuláři zprávu a my se Vám rádi ozveme.

Přihláška

Zaujali jsme Vás?
Kontakt