Mgr. Bc. Jakub Šauer

Mgr. Bc. Jakub Šauer

Specializace

- rodinné právo
- trestní právo
- sportovní právo
- insolvenční právo

Vystudoval jsem obor Právo a právní věda na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni a dále pak obor Psychologie na stejné univerzitě.

V letech 2007 - 2012 jsem působil jako asistent soudce na Krajském soudu v Plzni, se zaměřením na občanské a insolvenční právo. V roce 2010 jsem se za českou justici zúčastnil kongresu v Barceloně se zaměřením na právo trestní.

Od roku 2012 působím jako advokát a navazuji tak na svého prastrýce, který byl uznávaným advokátem a po revoluci krátce vedl Krajské státní zastupitelství v Plzni. Od roku 2018 spolupracuji trvale s Arrows advisory group.

Mluvím aktivně anglicky a ukrajinsky, pasivně německy a rusky.

Jsem majitelem společnosti INSPIRATION SPORT s.r.o. a spolumajitelem společnosti EJOS s.r.o. Jako člen české výpravy jsem se účastnil v roce 2000 olympijských her v Sydney. V roce 2011 jsem vyjednával přestup v předním italském fotbalovém klubu Udinese Calcio.

Na komunální úrovni se od roku 2005 věnuji i politickému životu, když například v letech 2014 - 2016 jsem byl zároveň zastupitelem, radním a členem finančního výboru na MO Plzeň 3 a členem Komise pro sport a mládež Rady města Plzně. V současnosti jsem zastupitelem MO Plzeň 2 a zároveň členem Komise právní a pro Statut města Plzně RMP.

Podporuji řadu charitativních projektů a od roku 2013 figuruji v registru poskytovatelů pomoci obětem trestných činů. 

Ocenění:

Právnická firma roku – Velmi doporučovaná regionální kancelář 2015, 2016, 2017, 2018