Mgr. Lukáš Pospíšil

Mgr. Lukáš Pospíšil

Specializace

- platební styk a kryptoměny
- vymáhání pohledávek
- spotřebitelské úvěry
- smlouvy a kontrakty
- korporátní právo
- občanské právo
- sportovní právo

Jsem absolventem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Během svého studia jsem působil jak v několika menších advokátních kancelářích zaměřených na generální praxi, tak i ve významné české kanceláři se sídlem v Praze specializované v oblasti korporátního práva.

Po absolvování Právnické fakulty v Olomouci jsem nastoupil na pozici podnikového právníka v nadnárodní strojírenské společnosti Sigma Group a.s., kde jsem se zabýval především oblastí občanského práva, korporátního práva, finančního práva, bankovního práva a nastavováním interních mechanismů v souladu s vedením společnosti. Zkušenosti a dovednosti, které jsem nabyl z oblasti podniku, považuji za velký přínos, protože daleko snáze pochopím jeho vnitřní fungování a následně zvolím pro klienta nejvhodnější způsob řešení.

„V dnešní době, kdy je právo bezprostředně spojeno s byznysem, kterému musí především pomáhat, nestačí poskytovat pouze kvalitní právní služby, a proto spolupracujeme i s dalšími odborníky z oblasti daní, účetnictví, auditu a pojištění.“

Své teoretické znalosti a dovednosti si i nadále rozvíjím a současně předávám studentům Právnické fakulty v Olomouci, kde vyučuji v rámci semestrální výuky předmět Bankovní právo. 

Ocenění:

Právnická firma roku - Velmi doporučovaná regionální kancelář roku 2015, 2016 a 2017.

Global law experts - recommended law firm

O čem jsem psal:

https://www.epravo.cz/top/clanky/elektronicke-penize-versus-kryptomena-107930.html

https://arws.cz/article/251/vybrane-aspekty-elektronickych-penez 

Další publikace:

MARTINÁK, T. a kol. Bezhotovostní peníze versus elektronické peníze. Olomouc: Iuridicum Olomoucense, o. p. s., 2015. 188 s. ISBN 978-8087382-74-5. vyd. Praha: C.H. Beck, 2013, kapitola 2: Platební styk, Mgr. Lukáš Pospíšil, s. 21. ISBN 978-80-7400-491-9.

Členství:

Česká advokátní komora