JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., LL.M.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., LL.M.
advokát, řídící partner

Advokát JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., LL.M. je zakládajícím společníkem ARROWS ETL Global a jejím řídícím partnerem. V advokacii působí od roku 2009.

Právo a umělá inteligence v praxi

Jakub se zabývá rozvíjením našich obchodních partnerství, právní problematikou umělé inteligence a řízením kanceláře. Je vyhledávaným lektorem a právníkem pro implementace umělé inteligence a stál u zrodu AI teamu v roce 2023. Naše zkušenosti se zaváděním umělé inteligence do naší společnosti si můžete přečíst zde.

S ohledem na jeho předchozí zkušenosti z klasických podnikatelských oblastí zpřístupňuje moderní technologie v klasických firemních odvětvích. Implementaci umělé inteligence školil v bankách, Komoře daňových poradců, České bankovní asociaci, v Českých drahách, ale i stavebních společnostech. O umělé inteligenci a právu přednášel i v zahraničí.

S ohledem na tuto specializaci se věnuje rovněž právu IT.

Jakub u nás každodenně razí interní heslo "tradice, inovace, efektivita". To umožňuje, že naše služby poskytujeme rychle a za dobrou cenu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studium, publikace

Jakub napsal několik knih o obchodním právu (Obchodní kontrakty od C.H.Beck, komentář k Náhradě škody), e-booků o umělé inteligenci a má za sebou zkušenosti s výukou na právnické fakultě. Know-how si v minulosti prohloubil i na právnických fakultách v Berkeley a Katowicích. Původem je z Olomouce, ale působí ve všech městech, kde operuje ARROWS. Tedy Praze, Českých Budějovicích a Hradci Králové a ve světě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podnikatelské sektory

Jakub rád spolupracuje s různými klienty - ať už jde o developerské firmy, strojírenské a stavební společnosti, podnikatele v oblasti e-commerce nebo vlastníky holdingových struktur. Pomáhá jim s nastavením korporací a jejich provozem a v minulosti se úspěšně zhostil vyjednávání smluv v hodnotách stovek milionů korun.

Od doby, kdy byl v roce 2009 oceněn v kategorii Talent roku v Právníkovi roku uteklo hodně vody. Například každoroční umístění ARROWS ETL v soutěži Právnická firma roku, až po Firms to watch v Legal500.

Chcete být našimi obchodními partnery? Rádi se spojíme!

Jakub je člověk, který rád objevuje nové perspektivy a nápady. Jestliže máte pocit, že byste měli o čem popovídat, neváhejte mu poslat zprávu. Ať už chcete prodiskutovat konkrétní právní případ nebo přemýšlíte o možnosti vzájemné obchodní spolupráce, Jakub se s vámi rád setká a proberete to společně.

Velmi rád s vámi probereme i možnosti spolupráce mezi advokátními kancelářemi. Každý rok máme nového partnera a pokud do našeho vlaku chcete naskočit, klidně nám napište. Rádi se potkáme.

Jaký máme rating?

  • Právnická firma roku - pravidelně od roku 2015
  • Legal500 - firms to watch

Členství:

Z médií:

  • Rozhovor pro podcast NaDaně z dílny Komory daňových poradců ČR na téma: Aktuální přístup k Al
  • Rozhovor pro epravo.cz na téma: Budoucnost advokacie ve světle tradice a inovace