JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., LL.M.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., LL.M.
advokát, řídící partner

Jakub Dohnal je zakládajícím společníkem ARROWS ETL Global a jejím řídícím partnerem. Specializuje se na obchodní právo a právo a aplikaci umělé inteligence. Mezi jeho klienty patří developerské, stavební a výrobní společnosti, banky a zájmová sdružení. Je vyhledávaným lektorem a právníkem pro implementace AI. Je jedním z ústavujících členů Advokátní asociace pro AI.

S ohledem na jeho předchozí zkušenosti z klasických podnikatelských oblastí zpřístupňuje moderní technologie v klasických firemních odvětvích. Implementaci umělé inteligence školil v bankách, Komoře daňových poradců, České bankovní asociaci, v Českých drahách, ale i stavebních společnostech. O umělé inteligenci a právu přednášel i v zahraničí.

Jakub je zodpovědný za to, že právní služby poskytujeme rychla, cenově dostupně a celosvětově. 

Autorská a odborná činnost

Jakub napsal několik knih o obchodním právu (Obchodní kontrakty od C.H.Beck, komentář k náhradě škody), e-booků o umělé inteligenci, má za sebou zkušenosti s výukou na právnické fakultě v Olomouci a je autorem mnoha recenzovaných článků, včetně několika částí komentářů k zákonům. Know-how si v minulosti prohloubil i na právnických fakultách v Berkeley a Katowicích. 

Profesní ocenění

Od doby, kdy byl v roce 2009 oceněn v kategorii Talent roku v Právníkovi roku uteklo hodně vody. Například každoroční umístění ARROWS ETL v soutěži Právnická firma roku, až po Firms to watch v Legal500.

Chcete být našimi obchodními partnery? Rádi se spojíme!

Jakub je člověk, který rád objevuje nové perspektivy a nápady. Jestliže máte pocit, že byste měli o čem popovídat, neváhejte mu poslat zprávu. Ať už chcete prodiskutovat konkrétní právní případ nebo přemýšlíte o možnosti vzájemné obchodní spolupráce, Jakub se s vámi rád setká a proberete to společně.

Velmi rád s vámi probere i možnosti spolupráce mezi advokátními kancelářemi. Každý rok máme nového partnera a pokud do našeho vlaku chcete naskočit, klidně nám napište. Rádi se potkáme.

Jaký máme rating?

  • Právnická firma roku - pravidelně od roku 2015
  • Legal500 - firms to watch

Členství:

Z médií:

  • Rozhovor pro podcast NaDaně z dílny Komory daňových poradců ČR na téma: Aktuální přístup k Al
  • Rozhovor pro epravo.cz na téma: Budoucnost advokacie ve světle tradice a inovace