Mgr. Petr Valent, LL.M.

Mgr. Petr Valent, LL.M.
advokát, partner, vedoucí střediska České Budějovice

Mgr. Petr Valent, LL.M. je jedním z partnerů společnosti ARROWS a advokát, který se zaměřuje především na obchodní právo a v rámci něj na obchodní kontrakty, mezinárodní transakce, restrukturalizace, fúze a akvizice. Zajímá se také o sportovní právo, start-upy, investice a development.

Petr nejčastěji poskytuje komplexní právní poradenství podnikatelům, zejména menšího a středního rozsahu, často za ně vede i jednání s obchodními partnery a věřiteli. Soustředí se také na private equity, restrukturalizace a akvizice firem, import a export zboží a služeb, především ze zemí EU a USA.

Před příchodem do ARROWS měl vlastní advokátní praxi se zaměřením na vnitrostátní a mezinárodní obchodní právo. Ve spolupráci s významnou regionální advokátní kanceláří poskytoval právní poradenství nejvýznamnějším jihočeským podnikům, např. zastupovali vítězného dopravce v tehdy největší zakázce Jihočeského kraje na provoz vlaků na Šumavě. Dále se věnoval daňovým sporům (zejména problematice DPH při transkomunitárních transakcích) a energetice (se zaměřením na alternativní zdroje energie - FVE, bioplyny).

V letech 2012 a 2017 žil ve Spojených státech, kde vystudoval LL.M. program na právnické fakultě University of Southern California, a to v oboru právo USA. Dále absolvoval devítiměsíční kurz osobního fitness trenéra na NPTI (National Training Personal Institute) v Coloradu. Díky životu v zahraničí mluví plynně anglicky a běžně poskytuje veškeré právní služby v angličtině.

Rok studoval i International Taxation (mezinárodní zdanění) na Ekonomické univerzitě ve Vídni. Od roku 2018 žije zároveň ve dvou státech, v Rakousku a ČR, a snaží se jak prosadit zájmy (nejen) jihočeských podnikatelů v zahraničí, tak asistuje rakouským klientům při jejich podnikání v ČR.

Petr je členem World Trade Center, Denver, Colorado, USA, Hospodářské komory ČR, Advokátní komory ČR a také je aktivním členem Sboru dobrovolných hasičů ČR.

Členství:

  • Česká advokátní komora

Jazyky:

  • anglický jazyk