ARROWS rozšiřují tým bankovnictví a pojišťovnictví

14.6.2018

Poradenská skupina ARROWS, konkrétně ARROWS advokátní kancelář s.r.o., posiluje o Mgr. Ing. Marcela Janíčka, advokáta. Ten se stává vedoucím týmu ARROWS pro bankovnictví a pojišťovnictví. Ten před svým příchodem do Arrows působil v advokátních kancelářích SAMAK, Havel & Partners a Clifford Chance. Poskytoval právní poradenství předním českým bankám, zejména ohledně akvizičního, realitního a projektového financování, a to včetně syndikovaných úvěrů.

Klientům z řad poskytovatelů spotřebitelských úvěrů, PE fondů a korporací radil ohledně právních aspektů poskytování finančních služeb, emisí cenných papírů a ohledně regulace kolektivního investování.

V oblasti M&A se účastnil řady transakcí jak na straně prodávajících, tak na straně kupujících, kdy klientům radil se strukturováním transakce, zajišťoval právní prověrku, vyjednával transakční dokumentaci a staral se o úspěšné dokončení transakce. Své klienty prováděl také procesy korporátních přeměn nebo squeeze-outu.

Janíček v kanceláři doplňuje partnera Mgr. Jáchyma Petříka, který se specializuje na kapitálové trhy a kryptoměny a JUDr. Jakuba Dohnala, Ph.D., jehož specializací jsou spotřebitelské úvěry. V týmu je kromě dalších i Doc. JUDr. Blanka Vítová, Ph.D., LL.M., přední česká specialistka na ochranu spotřebitele.

“Spojení praktických zkušeností s akademickým zázemím naší odbornice na ochranu spotřebitele je více než logické”, říká JUDr. Pavel Staněk, partner kanceláře, který je zároveň prezidentem České asociace věřitelů. Podle něj je tým sestaven tak, aby byl stabilním partnerem pro banky, pojišťovny a další finanční instituce.

Chcete vědět víc?