ARROWS spojuje síly se zahraničním partnerem ETL Global

20.9.2021

Tisková zpráva ze dne 23. 9. 2021.

Německá skupina ETL kupuje podíl v advokátní kanceláři ARROWS a chce masivně investovat do jejího růstu

Do české advokátní kanceláře ARROWS, která za poslední tři roky vyrostla mezi lídry trhu, vstupuje poradenský gigant ETL Global. Tato německá skupina chce navázat na celosvětové akviziční úspěchy a dále rozvinout svůj byznys v České republice. Hodnotu transakce se strany rozhodly nesdělovat.

Pro realizaci svých cílů si ETL vybrala právnickou kancelář ARROWS, jejíž prostřednictvím chce akcelerovat růst firmy v oblastech poradenství, financí a regulace, e-commerce, M&A, technologií nebo zdravotnictví. Společnou ambicí ARROWS a ETL je překročit obrat 1 miliardy korun do 5 let, k čemuž ETL poskytne potřebné investice do rozvoje poradenství i technologických projektů.

“Jsme velmi rádi, že se naším partnerem na cestě k dosažení stanovených cílů stala právě advokátní kancelář ARROWS. Věříme, že se díky ní staneme lídrem trhu pro malé a střední podniky v České republice ještě rychleji,“ říká Dr. Christian Gorny, CEO a člen boardu ETL Global.

“Advokátní kancelář ARROWS má 7 partnerů, z nichž každý reprezentuje určitou specializaci. To je něco, co přesně zapadá do konceptu našeho uvažování o tom, jak by měla fungovat společnost s růstovým potenciálem. Jejich úkolem bude najít na českém trhu nové partnery, aby skupina dosáhla stanovených cílů,” říká Robert Jurka, jeden ze zástupců ETL pro Českou republiku.

ETL chce v České republice navázat na dosavadní úspěchy stávajících společností ze skupiny a podpořit další růst těchto i nových společností. Současně chce zopakovat úspěchy z Nizozemska, Velké Británie nebo Španělska, kde se jí vždy vyplatila sázka na dravou štiku a správně vyhodnotila, kdo bude lídrem trhu v budoucnosti. Nyní bude tato úloha na české advokátní kanceláři ARROWS.

“Máme pohromadě všechny potřebné ingredience, abychom tuto výzvu zvládli – zkušené partnery, top tým a silného zahraničního partnera, který nám poskytne know-how, technologie i klientelu,” říká Jáchym Petřík, spoluzakladatel a aktuálně CEO ARROWS.

ARROWS má po vstupu německého giganta ambici proniknout mezi největší poradenské firmy regionu a stát se první volbou pro podnikatele a majitele kapitálu v oblasti práva, daní a poradenství. Aby byly tyto ambice naplněny, zůstává všech sedm partnerů ve svých pozicích.

“Chceme pokračovat v digitalizaci fungování advokátní kanceláře s ambicí vytvořit skutečný legal-tech. Zaměříme se na akvizice progresivních kanceláří či advokátů a jejich týmů po celém Česku a nabídneme jim možnost stát se součástí silné značky a mít zázemí profesionálního týmu,” říká Jakub Dohnal, další ze zakládajících společníků ARROWS.

Advokátní kancelář má rovněž v plánu navýšit počet aktuálních společníků jak zevnitř, tak zvenku, odosobnit tím značku a stát se inkubátorem nadějných talentů, kteří sdílejí stejný přístup k regulovaným poradenským službám, technologiím a investicím, a vytvořit tak vlastně poradensko-investiční hub.

O ETL:

ETL Group je v Německu zastoupena více než 870 firmami. Je lídrem na trhu daňového poradenství a patří mezi pět největších auditorských a daňově poradenských společností v Německu. ETL také provozuje 200 odborných firem v sedmi zemích Evropy. Ve svých oblastech podnikání, kterými jsou daňové poradenství, audit, právní poradenství, manažerské poradenství a IT, dosáhla skupina v roce 2020 tržeb přesahujících 1 miliardu eur. ETL zároveň provozuje vlastní mezinárodní poradenskou síť ETL Global ve více než 50 zemích světa.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o:

ARROWS spojuje síly se zahraničním partnerem ETL Global