ARROWS zastupuje věřitele skupiny C2H

3.4.2021

Tisková zpráva ze dne 3. dubna 2021

Společnosti ze skupiny C2H se už delší dobu potácí nad propastí, což se v posledních dnech potvrdilo podáním insolvenčních návrhů na společnosti C2H RETAIL HOLDING a C2H Financial s.r.o.

"Naše kancelář zastupuje rámcově zhruba 300 věřitelů s pohledávkami ve výši řádově stovek milionů korun. S panem Mičkou aktivně komunikujeme o tom, jakým způsobem hodlá situaci řešit. Důkladně analyzujeme právní kroky pana Mičky i celé skupiny C2H, které byly učiněny v minulosti. Současně monitorujeme právní kroky, které jsou činěny nyní. To vše s cílem maximalizovat uspokojení našich klientů. Do skupiny C2H přitekly ze strany drobných investorů stovky milionů korun a tolik peněz logicky nemůže jen tak zmizet, proto se snažíme zjistit i to, co se s investovanými penězi stalo“, konstatuje Vojtěch Sucharda z insolvenční divize ARROWS.

"Pan Mička nám při osobním jednání sice sdělil, že se všem věřitelům velice omlouvá, ale nejsme si jisti, že si závažnost situace plně uvědomuje. Zatím máme dojem, že vnímá jako oběť primárně sám sebe. Pan Mička totiž není na rozdíl od nás v každodenním kontaktu s poškozenými, kteří zůstali po jeho byznysu. Nevyslechnul si tak desítky příběhů o proinvestovaných celoživotních úsporách, penězích původně šetřených na studium dětí nebo důchod“, shrnuje situaci Vojtěch Sucharda a dodává „Řada našich klientů přišla doslova o veškeré finančních rezervy v naději, že má skupina C2H zářnou budoucnost. Pro pana Mičku je tedy krajně obtížné se z aktuální situace vyvléknout pouze s omluvou. Věřím, že se nám ve spolupráci s insolvenčním správcem podaří odhalit postižitelný majetek a rozklíčovat prováděné transakce, abychom dosáhli alespoň částečného uspokojení věřitelů.“

„Obecně se domnívám, že pády dluhopisových gigantů z poslední doby pošramocují důvěru lidí v právní stát a jsem přesvědčen, že by měl stát na stávající situaci adekvátním způsobem reagovat. My z naší pozice uděláme pro klienty vše, co je v našich silách. Za klienty se pokusíme v rámci insolvenčních řízení vybojovat maximum. Za tímto účelem využijeme i zkušeností jednoho z nejdéle sloužících insolvenčních správců v České republice, Mgr. Ing. Jana Škripka, který se kauzou intenzivně zabývá“, uzavírá Vojtěch Sucharda.

ARROWS advokátní kancelář, s.r.o.

Mgr. Vojtěch Sucharda, advokát a partner

 

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: