Emitenti dluhopisů LightGate a SHIF18 v insolvenci

7.3.2023

Pokud vlastníte dluhopisy společnosti LightGate, a.s. nebo SHIF18 s.r.o., měli byste zpozornět. S oběma společnostmi je totiž vedeno insolvenční řízení.

Společnost LightGate se zabývala primárně výrobou a prodejem hologramů, obchodovala též s nejrůznějšími stroji. V minulosti vydala společnost tzv. korunové dluhopisy v zaknihované podobě. Celkový plánovaný objem emise činil 100 mil. Kč.

Společnost SHIF18 se zabývala komplexní péčí o zrak, prodávala brýlové obruby a skla, ale také prováděla vyšetření nejmodernějšími měřicími technikami. Společnost vydala emisi dluhopisů s názvem „Rozšíření sítě očních optik OPTI“, kterou chtěla refinancovat svou první emisi z roku 2017 a podpořit plánované rozšíření o nové prodejny.

Ani jedna společnost však již své plány neuskuteční.

Pro věřitele znamená výše uvedené jediné – pokud mají zájem dostat alespoň část svých peněz zpět, musí své pohledávky do insolvenčního řízení přihlásit. K pozdě přihlášené či vůbec nepřihlášené pohledávce se totiž v insolvenčním řízení nepřihlíží.

Advokátní kancelář ARROWS má se zastupováním vlastníků tzv. prašivých dluhopisů bohaté zkušenosti a aktuálně například úspěšně zastupuje téměř 600 vlastníků dluhopisů v insolvenčních řízeních skupiny C2H Michala Mičky.

Pokud patříte mezi vlastníky dluhopisů společností LightGate, a.s. nebo SHIF18 s.r.o. a máte zájem o více informací a předložení nabídky našich právních služeb, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese koubek@arws.cz.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o:

70+
zemí světa

60+
poradců

15+
let zkušeností na trhu