Informace pro spotřebitele

1.2.2019

Dle ustanovení § 14 ve spojení s § 23e zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, máme povinnost Vás jako spotřebitele informovat o subjektech mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Dle výše uvedených ustanovení těmito subjekty jsou:

a) Česká advokátní komora, se sídlem Národní tř. 16, 110 00 Praha 1, cak.cz/ email: epodatelna@cak.cz, a to ve sporech mezi advokátem a spotřebitelem vyplývajících ze smlouvy o poskytování právních služeb.

b) Finanční arbitr, se sídlem Legerova 1581/69, 110 00 Praha 1, finarbitr.cz/ email: arbitr@finarbitr.cz, a to ve sporech mezi spotřebitelem a pojistitelem nebo pojišťovacím zprostředkovatelem při distribuci životního pojištění nebo při výkonu práv a plnění povinností ze životního pojištění.

c) Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú., se sídlem Elišky Krásnohorské 135/7, Josefov, 110 00 Praha 1, ombudsmancap.cz/ email: kancelar@ombudsmancap.cz, a to ve sporech vyplývajících z pojistné smlouvy neživotního pojištění uzavřené spotřebitelem a pojistitelem, jiné smlouvy o poskytování služeb souvisejících s neživotním pojištěním mezi spotřebitelem a pojistitelem, z jednání při distribuci neživotního pojištění mezi spotřebitelem a pojistitelem nebo pojišťovacím zprostředkovatelem.

d) Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, adr.coi.cz/ email: adr@coi.cz, a to ve sporech, ve kterých nebude příslušný jiný z výše uvedených subjektů.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o:

70+
zemí světa

60+
poradců

15+
let zkušeností na trhu