Lídři mezinárodního byznysu se setkali na Business MeetUp 2022. A to díky Arrows.

4.5.2022

Ve čtvrtek 28.4. se pod záštitou Arrows konal dlouho očekávaný event jara, mezinárodní Business MeetUp 2022. V pražském Národním muzeu se sešly mezinárodní špičky byznysu jako Olin Novák - CEO Rohlik.cz, Christian Gorny - CEO ETL Global, Lubo Smid - CEO STRV nebo Petr Kasa - CEO a člen představenstva Pilulka Lékárny, a. s. Tuto konferenci plnou významných a uznávaných řečníků si přišlo poslechnout přes 250 účastníků z více než 30 zemí světa. Konference byla rozdělena na čtyři hlavní panely zahrnující témata jako je Growing International, How to raise a unicorn, Going public a Big players tips.

Dámy a pánové, děkuji, že jste vážili cestu do Prahy a dovolte, abych Vás přivítal na Business MeetUp, powered by Arrows. Díky vám a všem partnerům této události se myšlenka propojení významných osobností mezinárodního businessu, které tolik věřím, stala skutečností, těmito slovy zahájil konferenci advokát a partner Arrows ETL Global a zároveň hlavní iniciátor konference, Mgr. Vojtěch Sucharda. Na pódium si přizval i Anastasii Dzhygolu, právničku z ukrajinské Oděsy, jelikož věří, že je naší povinností nezapomínat ani jediný den na tíživou mezinárodní situaci. Anastasia při proslovu reflektovala krizi na Ukrajině a sdílela s publikem významnost hodnot, které by si každý měl vzít za své jako je lidskost, solidarita či uvědomování si důležitosti své rodiny a předků.

Zleva: Mgr Vojtěch Sucharda, partner a advokát Arrows a Anastasia Dzhygola, právnička z ukrajinské Oděsy při úvodním proslovu

 

Po úvodním slovu následovala panelová debata s názvem Growing international, která poskytla účastníkům vhled do problematiky růstu společnosti na nadnárodní úroveň, či budování start-upu na zahraničním trhu. Své vize mezinárodního byznysu a cenné rady sdíleli řečníci Olga Chabr Grillová - CO-CEO Leeaf, Petr Havlík - CEO Capgemini Engineering, Vanda Seidlová - CEO Twigsee, Max Verteletskyi - CEO Spaceti a Ondřej Spodniak - předseda představenstva Premiot Group.

Neméně poutavá byla i druhá debata s názvem How to raise a unicorm. Experti Vít Šubert - CEO Unicorn attacks, Martin Medek - Seed Starter Founder, Martin Vápeník - CEO Biometric ventures a Lubo Smid - CEO STRV se s publikem podělili o tajemství unicorn start-upů, tedy start-upů s hodnotou přes více než jednu miliardu dolarů. Martin Vápeník při debatě mimo jiné prozradil, co by nemělo unicornímu start-upu chybět, a to produkt se skutečně unikátní technologií a designem vhodným pro daný trh, motivace a správné načasování. Lubo Smid z STRV ho doplnil i o další hodnoty, které jsou důležité, jako tým těch správných lidí. Za významnou pokládá Lubo i firemní kulturu, vášeň a smysl toho, co start-up dělá.

Panelová debata How to raise a unicorn? 
Zleva: Martin Medek, Seed Starter Founder, Lubo Šmid, CEO STRV, Martin Vápeník, CEO Biometric ventures Vít Šubert, CEO Unicorn attacks

 

Panel s názvem Going public si kladl za cíl přiblížit účastníkům otázku vstupu společnosti na burzu, úskalí tohoto procesu a jeho výhody. Nejen o tomto debatovali Petr Koblic - předseda a CEO pražské burzy, Ondřej Jančařík - vice president pro legal & compliance v Eurowag, Jan Sýkora - předseda představenstva Wood & Company, Petr Kasa - CEO a předseda představenstva Pilulka Lékárny, a. s. a Jan Drahota - CEO a předseda představenstva Colt CZ Group. Tato debata přinesla unikátní zkušenosti a know how z oblasti IPO, jakož i velmi zajímavé porovnání mezi vstupem na Pražskou burzu a London Stock Exchange.

Hřebem večera byla debata Big players tips s představiteli těch nejvýznamnějších mezinárodních společností jako O2, Rohlik, ETL Global či Organizace spojených národů. Na konci debaty sdíleli všichni řečníci debaty Olin Novák (Rohlik), Jindřich Fremuth (O2), Christian Gorny (ETL Global) a Martin Illner (OSN) pohled optimistické budoucnosti byznysu.

Panelová debata Big players tips
Zleva: Christian Gorny, CEO ETL Global, Martin Illner, člen advisory committee v OSN, Jindřich Fremuth, CEO O2, Olin Novák, CEO Rohlik.cz

 

Jsem rád, že se po dvou letech s covidem tato událost mohla v tak velkém měřítku konečně uskutečnit. Pro účastníky je to obrovská příležitost potkat a poslechnout si ty nejvýznamnější osobnosti byznysu na jednom místě a budovat nové obchodní kontakty či přátelství. Jsme rádi, že právě my jsme s pomocí všech našich partnerů mohli něco takového zprostředkovat,” shrnul Business MeetUp 2022 Mgr. Vojtěch Sucharda, partner a advokát Arrows.

Chcete ochutnat kousek atmosféry Business MeetUpu? Projděte se fotografiemi z celé události zde.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o:

70+
zemí světa

60+
poradců

15+
let zkušeností na trhu