Mgr. Vojtěch Sucharda: BREXIT musíme řešit

18.9.2019

BREXIT je aktuálním tématem dnešních dnů a v médiích, ale i u podnikatelské veřejnosti se objevuje čím dál častěji. Advokátní kancelář ARROWS poskytuje právní poradenství v oblasti BREXITU, kdy jejím předním specialistou na tuto oblast je advokát, jeden ze společníků Vojtěch Sucharda.

Mgr. Vojtěch Sucharda je v ARROWS pověřen řízením mezinárodní sítě ARROWS international a zastupuje advokátní kancelář v British Chambers of Commerce. Podstatnou část své činnosti věnuje přípravě na jakoukoli formu BREXITU a připravuje program po ochranu při obchodních a dalších procesech, které budou při BREXITU nutné.

Důležitost výstupové dohody je dle Mgr. Suchardy naprosto zásadní, protože nastaví vzájemná pravidla mezi Británií a ostatními státy, se kterými Británie byla doposud pevnou (nejen) obchodní unií. Pro firmy dle Mgr. Suchardy může být tzv. "tvrdý BREXIT" naprosto zásadní. Jako právník, který se na BREXIT specializuje Mgr. Sucharda říká, že bude důležité sledovat podmínky, které po BREXITU nastanou pro vývoz a to jak v oblasti práva, tak daní.

České podnikatele dle názoru Mgr. Suchardy, který v ARROWS chystá program "BREXIT-PROOF" primárně zajímá, aby mohli dál podnikat se svými britskými partnery a byli schopni zachovat systém záruk, ale i zachovat vhodnou cenotvorbu. Prioritou pro ČR v BREXITU je dle něj právní stabilita pro podnikatele, kteří potřebují mít jasno v tom, jaké s exportem budou spojeny poplatky, daně, cla a případné další procesy.

Tým Mgr. Suchardy v ARROWS připravuje pro podnikatele kompletní program pro ochranu jejich zájmů v zahraničí a pro zachování obchodních vztahů. V případě Vašeho zájmu Vám rád představí řešení advokátní kanceláře ARROWS pro BREXIT.

Čtěte také: