Novela zákoníku práce

13.1.2015

Dne 1. 12. 2014 vláda schválila návrh novely zákoníku práce. Návrh zrušuje platný, ale dosud neúčinný zákon o úrazovém pojištění zaměstnanců (účinnost se oddalovala naposledy v roce 2014 – více viz PZ 220/2014)․ Hmotněprávní úprava odškodňování pracovních úrazů a nemocí z povolání, obsažená v přechodných ustanoveních zákoníku práce, se vrátí zpět do části jedenácté zákoníku práce. Kromě toho návrh nově stanoví zákonné způsoby zrušení dohody o provedení práce, a to stejně jako v případě dohody o pracovní činnosti (§ 76 odst. 5 ZPr). Podle § 322 odst. 2 ZPr náklady vzniklé výkonem kontroly nad bezpečností a ochranou zdraví při práci hradí stát na základě dohody s odborovou organizací. Nově se navrhuje, že půjde též o náklady na školení k prohloubení kvalifikace svazových inspektorů bezpečnosti práce pověřených výkonem této kontroly.

Zdroj: C.H.Beck Potřebujete v této oblasti pomoci? Obraťte se na naši advokátní kancelář Olomouc, advokátní kancelář Hradec Králové, Advokátní kancelář Letohrad.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: