Senát zamítl nový stavební zákon

8.7.2021
Senát zamítl návrh nového stavebního zákona
 
Senátoři jednohlasně zamítli návrh nového stavebního zákona. Proti přijetí vládního návrhu zákona hlasovali všichni přítomní senátoři, včetně členů senátorských klubů vládních stran.
 
Stavební zákon se tedy vrací do poslanecké sněmovny, kde pro jeho přijetí ve stávající podobě bude třeba 101 poslaneckých hlasů.
 
Vzhledem k tomu, že v původním hlasování v poslanecké sněmovně pro tento předpis hlasovali pouze poslanci ANO, SPD a tři sociální demokraté, tedy 92 členů dolní komory parlamentu, je další osud vládního návrhu stavebního zákona velmi nejistý, jelikož vláda pro schválení předpisu potřebuje 101 poslaneckých hlasů. Může se tedy stát, že nový stavební zákon v tomto volebním období nebude schválen vůbec a vydáme se cestou novelizací stávajícího stavebního zákona.
 
Poslanecká sněmovna by se měla zamítnutým návrhem stavebního zákona zabývat na své 111. schůzi s možností projednání od 13. 7.
 
O jakou verzi zákona se jedná? To si přečtěte zde:
 

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: