Společnost České Lithium je v insolvenci

17.2.2022

Pokud vlastníte dluhopisy společnosti České Lithium a.s., měli byste zpozornět. Společnost na sebe před pár dny podala insolvenční návrh a navrhuje, aby byl na její majetek prohlášen konkurs. Potvrdily se tak informace, že společnost České Lithium a.s. má finanční problémy a nedisponuje prostředky na výplatu dluhopisů.

Pro věřitele znamená situace jediné – pokud mají zájem dostat alespoň část svých peněz zpět, musí své pohledávky do insolvenčního řízení přihlásit. K pozdě přihlášené či vůbec nepřihlášené pohledávce se totiž v insolvenčním řízení nepřihlíží.

Advokátní kancelář ARROWS ETL Global má se zastupováním vlastníků tzv. prašivých dluhopisů bohaté zkušenosti a aktuálně například úspěšně zastupuje téměř 600 vlastníků dluhopisů v insolvenčních řízeních skupiny C2H Michala Mičky. 

Hromadné zastupování má přitom pro klienty řadu výhod, kterých by se jim při individuálním zastoupení nikdy nedostalo: 

  • Finanční úspora – většina prováděných úkonů se ve vztahu k jednotlivým klientům obsahově neliší, dochází proto k výrazné časové i finanční úspoře, kdy se náklady mezi klienty dělí, a klientům se proto vyplatí vymáhat i nízké pohledávky, které by byli obvykle nuceni odepsat;
  • Mimo-insolvenční kroky – snížením nákladů na jednotlivého věřitele zbývá v rozpočtu na právní služby dost peněz k dalším důležitým krokům, na které by běžně prostředky chyběly, např. podání trestního oznámení, komunikaci s dlužníkem, rozkrývání potenciální trestněprávní činnosti na pozadí kauzy, atd.;
  • Vliv na insolvenční řízení – koordinovaným zastoupením více věřitelů lze využít vysokého vyjednávacího potenciálu a hlasovacích práv k ovlivňování insolvenčního řízení tak, aby byly pohledávky klientů v maximální možné míře uspokojeny.

 

Pokud patříte mezi vlastníky dluhopisů společnosti České Lithium a.s. a máte zájem o více informací a předložení zvýhodněné nabídky našich právních služeb, kontaktujte, prosím, právního experta na tuto problematiku Mgr. Jiřího Koubka na e-mailové adrese koubek@arws.cz.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: