V kauze České Lithium jsme na straně věřitelů

3.11.2021

Média přinesla v minulých dnech zprávu, že společnost České Lithium a.s. nemá finanční prostředky na výplatu dluhopisů, které si od ní věřitelé v posledních letech nakoupili. Proto se nyní snaží investory přesvědčit, aby s vyplacením dluhopisů počkali až do konce roku 2026.

V případě, že věřitelé společnosti České Lithium a.s. prodloužení splatnosti neodsouhlasí, čeká společnost s největší pravděpodobností insolvence. Věřitelé by tak měli celou situaci bedlivě sledovat a nepromeškat případnou lhůtu pro přihlášení jejich pohledávky do insolvenčního řízení, neboť k pohledávce pozdě přihlášené se v insolvenčním řízení nepřihlíží.

Advokátní kancelář ARROWS specializující se na hromadné zastupování klientů při vymáhání jejich pohledávek včetně zastupování klientů v insolvenčním řízení stojí na straně poškozených vlastníků dluhopisů a je připravena za ně učinit příslušné právní kroky. "Z naší zkušenosti platí, že pasivita se v těchto případech věřitelům nevyplácí a je naopak třeba aktivně jednat", říká Mgr. Vojtěch Sucharda, advokát a partner advokátní kanceláře ARROWS, která v současné době úspěšně zastupuje téměř 600 vlastníků dluhopisů v insolvenčních řízeních skupiny C2H Michala Mičky. “Využíváme úspory z rozsahu, které hromadné zastupování klientů nabízí, a vytváříme silnou aktivní skupinu, která má výrazně lepší šanci prosazovat svoje zájmy než s nikým nespolupracující jednotlivci", dodává Vojtěch Sucharda.

Pokud patříte mezi vlastníky dluhopisů společnosti České Lithium a.s. a máte zájem o více informací a předložení zvýhodněné nabídky našich právních služeb, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese koubek@arws.cz.a máte zájem o více informací a předložení zvýhodněné nabídky našich právních služeb, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese koubek@arws.cz.

 

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: