Vláda spustila Úvěr COVID. Bezúročné financování pomůže podnikatelům v koronavirové nouzi

12.3.2020

Koronavirová infekce momentálně výrazně ovlivňuje všechny oblasti běžného života a nevyhýbá se ani podnikání. Pro podnikatele, kteří byli infekcí zasaženi, spustilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) společně s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) program Úvěr COVID – bezúročné financování pro podnikatele zasažené infekcí koronaviru. Program má za cíl podat pomocnou ruku těm podnikům, jejichž aktivity jsou v důsledku výskytu nákazy omezeny. 

O podporu formou úvěru mohou žádat malé a střední podniky u kterých dochází k omezení ekonomické aktivity z důvodu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření. Zvýhodněné úvěry mají nulový úrok a pohybují se od 500 tis. do 15 mil. korun. Podnikatelé mohou Úvěr COVID použít na provozní náklady a výdaje, pořízení majetku nebo pořízení a financování zásob. Úvěr je poskytován až do výše 90 % způsobilých nákladů, se splatností 2 roky včetně možnosti odloženého splácení až 12 měsíců.

Způsobilým žadatelem je subjekt, u kterého došlo k opoždění, pozastavení nebo zrušení plnění z obchodních kontraktů z důvodu opatření k zamezení šíření koronavirové infekce. Současná alokace je 1,6 mld. Kč a příjem žádostí probíhá od 16. března na pobočkách ČMZRB. Vzhledem k závažnosti se dají očekávat další opatření pro podporu podnikatelů, o kterých Vás budeme průběžně informovat. Momentálně se uvažuje o přesunutí finančních prostředků z Operačních programů na programy podpory pro podnikatele zasažené důsledky koronavirové infekce.

Zajímá-li vás více, neváhejte se obrátit na naše dotační oddělení. Odborně posoudíme váš záměr a zpracujeme žádost o úvěr včetně všech navazujících úkonů. 

Všechny aktualizované informace spojené s koronavirem a krizovými opatřeními naleznete ZDE.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: