Vymazal Vám soud bez Vašeho vědomí statutárního ředitele z obchodního rejstříku?

16.1.2021
Zkraje roku vstoupila v účinnost novela zákona o obchodních korporacích (zákon č. 33/2020 Sb.), která ruší mj. institut statutárního ředitele. Nově tak přechází automaticky ze zákona působnost statutárního orgánu na správní radu. Rejstříkové soudy proto s účinností ke dni 1. 1. 2021 vymazaly z českého obchodního rejstříku u všech akciových společností s monistickým systémem jejich statutární ředitele. Dosavadním statutárním ředitelům tak byl v důsledku zániku jejich funkce zrušen přístup do datových schránek a dále někdy kupř. k bankovním účtům společnosti. 
 
Tento stav podnikatelům (u kterých statutární ředitel nebyl současně jediným členem správní rady) pochopitelně nevyhovuje, protože nově za jejich společnosti mohou jednat (podepisovat právní dokumenty) zcela jiné osoby (členové správní rady), než tomu bylo do 31. 12. 2020.
 
Potřebujete danou situaci rychle vyřešit a dostat svou společnost zpět pod kontrolu, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme, víme, jak na to.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: