Michaela Draštíková

Michaela Draštíková
senior účetní
Mou hlavní pracovní náplň tvoří zpracování účetnictví právnickým a fyzickým osobám. Na měsíční bázi připravuji daňové přiznání k DPH a ostatní požadované formuláře od správce daně, dále vyhotovuji reporting pro klienty a zajištuji komunikaci s různými úřady (statistický, finanční, živnostenský, sociální správa).
 
Na roční bázi zpracovávám účetní závěrku. Zde se vždy snajím jak vyjít vstříc klientům, tak vše sladit s platnou legislativou. Celkově s klienty komunikuji na denní bázi a společně řešíme co je potřeba. 
 
Před příchodem do ARROWS jsem pracovala 6 let v mezinárodní společnosti General Electric v účetním oddělení. Zde bylo zprvu mou hlavní pracovní náplní zpracovávání účetnictví dle US GAAP účetnictví. V důsledku změny jsem posléze byla zodpovědná za statutární účetnictví dle platné české legislativy a identifikaci rozdílů mezi US GAAP účetnictvím a statutárním účetnictvím.
 
Anglický jazyk ovládám plynně a v minulém zaměstnání jsem zpracovávala také účetní závěrku dle slovenské legislativy. 
 
Ráda bych si rozšířila znalosti v oblasti mzdové agendy, kde se neustále mění různé vyhlášky a vše je potřeba sledovat průběžně.