Cestovní pojištění - nutnost nebo zbytečnost v dnešní době?

7.7.2022

S blížícím se obdobím letních dovolených se zvyšuje zájem o cestování do zahraničí, kdy řešíme jaká rizika nás mohou potkat. V tomto případě doporučujeme myslet na cestovní pojištění, které oceníte především v okamžiku onemocnění, úrazu či zdravotních komplikací v zahraničí.

Sjednáním cestovního pojištěním se nemusíte obávat vysokého účtu za léčbu, spolu s pojištěním zavazadel, odpovědnosti za způsobenou škodu, storna zájezdu a úrazovým pojištěním budete na každé cestě v bezpečí.

Nejdůležitější složkou každého cestovní pojištění je pojištění léčebných výloh. Z tohoto pojištění jsou hrazeny nezbytné náklady na lékařské ošetření a péči v zahraničí. Pojištění se vztahuje nejen na nezbytnou péči při haváriích a náhlých příhodách, kdy je nutné provést úkony k záchraně života, ale i běžná ošetření ve zdravotnickém zařízení. Do léčebných výloh patří i výdaje za léky, zdravotní materiál a hospitalizace. Cestovní pojištění obsahuje vždy i asistenční služby. Ty jsou vám k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu.

Zdroj: canva.com
 
Cestování a koronavirus - stále aktuální téma

V současné situaci se mění v návaznosti na onemocnění covidem samozřejmě i podmínky cestovního pojištění – do kterých zemí je bezpečné cestovat a jaká je zde aktuální situace s tímto onemocněním je uvedeno na vládních webech, které doporučujeme před odjezdem na dovolenou sledovat.

Nicméně pokud je do vámi vybrané země vjezd zahraničních turistů povolen, nezapomeňte při sjednání pojištění počítat i s variantou, že vás na hotelu mohou otestovat na přítomnost tohoto viru, a i když jste byli před odjezdem COVID negativní, neznamená to, že vám test v zahraničí může vyjít pozitivní – způsobuje to mimo jiné i riziko vysoké koncentrace lidí z různých zemí na letišti nebo nějakém jiném veřejném místě. Mějte to proto při sjednání pojištění na mysli a ověřte si, zda je ve vámi vybrané variantě cestovního pojištění počítané i s léčebnými výlohami v případě onemocnění COVIDem a i jak pojišťovna řeší situaci, kdy budete muset v průběhu pobytu nastoupit do preventivní nebo zdravotní karantény.

Vyloučení oblastí zasažených válečným konfliktem

Do oblastí zasažených válkou není doporučováno cestovat a neplatí zde ani cestovní pojištění, které bylo sjednáno po počátku válečného konfliktu (pokud byly smlouvy sjednané dříve, tak se pojištění nemění a je platné, nicméně s doporučením zemi co nejdříve opustit). Země jsou přímo ve válečném stavu, a to je jedna z obecných výluk z pojištění – to znamená, že pojišťovna může odmítnout plnit v případě, že pojistná událost nastane v přímém důsledku válečného konfliktu. Ministerstvo zahraničí vydalo varování před cestami na Ukrajinu a do některých oblastí Ruské federace a Běloruska.

 

Výhodné cestovní pojištění Vám rádi zprostředkujeme. Obraťte se přímo na Libor Špunda na email: spunda@arws.cz.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: