Insolvence společnosti Plastic Union, Plastic One a For Plastic, aneb co mám jako věřitel dělat

9.12.2021

Pokud jste vlastníkem dluhopisů vydaných společností Plastic Union a.s., nebo jejích dceřiných společností (Plastic One nebo For Plastic), měli byste zpozornět. Společnost na sebe dne 1. 12. 2021 podala insolvenční návrh a přiznala závazky v souhrnné výši 410 mil. Kč, které není schopna splácet. 

V jaké fázi kauza je a co se bude dít dál?

Celý případ je nyní na začátku a čeká se, až bude insolvenčním soudem zjištěn úpadek výše uvedených společností. Od tohoto okamžiku potom začíná běžet dvouměsíční lhůta pro přihlašování pohledávek věřitelů.

Věřitelé by tak měli celou situaci bedlivě sledovat a nepromeškat případnou lhůtu pro přihlášení jejich pohledávky do insolvenčního řízení, neboť k pohledávce pozdě přihlášené či vůbec nepřihlášené se v insolvenčním řízení nepřihlíží.

Na advokátní kancelář ARROWS se již přitom obrátili první poškození věřitelé (vlastníci dluhopisů), kterým jsme připraveni pomoci a při vymáhání jejich pohledávek je právně zastoupit.

Pro aktualizované informace sledujte náš web, případně nám napište dotaz na e-mail plasticunion@arws.cz.

Pasivita se nevyplácí

Z naší zkušenosti platí, že pasivita se v těchto případech věřitelům nevyplácí a je naopak třeba aktivně jednat. Pasivní věřitel ještě nikdy nic nezískal. Naproti tomu koordinovaný a efektivní postup jednotně zastupované skupiny věřitelů může přinést úspěchy, což je vidět i v kauze skupiny C2H, kde úspěšně zastupujeme téměř 600 vlastníků dluhopisů, kteří díky tomu mají mnohem lepší šanci prosazovat svoje zájmy než s nikým nespolupracující jednotlivci.

Vyplňte přihlášku a požádejte o právní zastoupení ze strany ARROWS zde

Proč si vybrat ARROWS?

     1. Všechno zvládneme online

Není třeba, abyste za námi kamkoliv jezdili. Nezbytnou administrativu zvládneme rychle a efektivně online (podrobnosti níže)

     2. Máme zkušenosti s hromadným zastupováním věřitelů

Máme rozsáhlé zkušenosti s hromadným zastupováním stovek poškozených věřitelů. Úspěšně například zastupujeme zhruba 600 vlastníků tzv. prašivých dluhopisů v kauze skupiny C2H podnikatele Michala Mičky.

     3. Máme specializovaný tým

Máme výjimečné know-how (nejen) v oblasti insolvenčního práva. Známe velmi dobře práva věřitelů a umíme je efektivně prosazovat v insolvenčním, trestním i civilním řízení. Spolupracujeme s elitním insolvenčním správcem, který nám dává možnost pohledu na věc i tzv. z druhé strany.

     4. Finanční efektivita a další výhody hromadného zastupování

Hromadné zastoupení klientů přináší klientům celou řadu výhod, kterých by se jim při individuálním zastoupení nikdy nedostalo:

  • Finanční úspora – většina prováděných úkonů se ve vztahu k jednotlivým klientům obsahově neliší, dochází proto k výrazné časové i finanční úspoře, kdy se náklady mezi klienty dělí, a klientům se proto vyplatí vymáhat i nízké pohledávky, které by byli obvykle nuceni odepsat;
  • Mimo-insolvenční kroky – snížením nákladů na jednotlivého věřitele zbývá v rozpočtu na právní služby dost peněz k dalším důležitým krokům, na které by běžně prostředky chyběly, např. podání trestního oznámení, komunikaci s dlužníkem, rozkrývání potenciální trestněprávní činnosti na pozadí kauzy, atd.;
  • Vliv na insolvenční řízení – koordinovaným zastoupením více věřitelů lze využít vysokého vyjednávacího potenciálu a hlasovacích práv k ovlivňování insolvenčního řízení tak, aby byly pohledávky klientů v maximální možné míře uspokojeny.

Jaké jsou podmínky a cena?

Za přípravu přihlášky pohledávky a zastoupení na přezkumném jednání účtujeme pouze 5.000,- Kč bez DPH, tedy 6.050,- Kč včetně DPH. Pokud vlastníte dluhopisy od více společností, pak vás upozorňujeme, že vůči každé z nich se povede samostatné řízení a bude nutné připravit samostatnou přihlášku pohledávky. 

Jedná se o cenu, která obvykle nepokryje ani dvě hodiny našich služeb, jelikož předpokládáme, že s většinou klientů navážeme užší spolupráci v dalších fázích řízení a společnými silami budeme hnací silou celého řízení. Při velkém počtu zastoupených klientů se tak náklady rozdělí de facto mezi všechny zastupované a my budeme schopni široký rámec služeb za takto nízkou cenu poskytovat z důvodů úspor z rozsahu.

Jak se přihlásit a co čekat dál?

Přihláška je k dispozici zde.

Vyplněním přihlášky a zaplacením zálohy s námi uzavřete smlouvu o poskytování právních služeb. Po vyplnění přihlášky následně připravíme plnou moc, kterou Vám zašleme e-mailem k podpisu. Plnou moc pouze vytisknete, podepíšete a naskenovanou nám zašlete zpět. Tím je celý proces hotový. Není tedy třeba Vaše osobní přítomnost u nás v kanceláři a vše je možné zvládnout pohodlně z Vašeho domova.

Kdo jsme?

ARROWS je velká advokátní kancelář tvořená týmem zkušených advokátů poskytujících poradenství ve všech oblastech práva od insolvencí a krizového řízení až po zastupování v trestním řízení. V rámci skupiny ARROWS úzce spolupracujeme s účetními a daňovými poradci, a jsme tak jako jedni z mála na trhu schopni poskytnout komplexní právní, daňové a ekonomické poradenství pod jednou střechou.

Více o našem insolvenčním týmu se dočtete tady.

Kam se mohu obrátit v případě dalších dotazů?

V případě jakýchkoliv dotazů nám prosím napište na e-mail plasticunion@arws.cz.

Chcete zobrazit celý článek ZDARMA?

Když nám na sebe necháte kontakt, heslo Vám rádi zašleme. K celé databází mají přístup zdarma i naši klienti a je stejné jako heslo k naší veřejné Wi-Fi v zasedacích místnostech.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D
advokát, partner

Zadejte prosím heslo


Chcete heslo zdarma?

Podělte se s námi prosím o: