advokátní kancelář

Kryptoměny & Kapitálové trhy

Právníci a daňaři na krypto

Hledáte kancelář, která se v oblasti krypta opravdu vyzná? Jste na správném místě. Jako jedna z mála advokátních kanceláří poskytujeme komplexní právní a daňové poradenství v otázce kryptoměn. V minulosti jsme řešili například možnosti získávání kapitálu prostřednictvím ICO, nebo Právní regulace ICO.

Na poli virtuálních měn disponujeme odborníky, kteří se v dané problematice skutečně vyznají. Pokud máte podnikatelský zájem spojený s kryptoměnami, obraťte se na naše znalce, kteří Vám s celým procesem odborně a pečlivě pomohou. Zakládali jsme kryptosměnárny, radili s daněním kryptoměn a nastavovali vhodné struktury pro podnikání v této oblasti.

Najdete u nás komplexní právní poradenství s přesahem do práva Evropské unie a relevantní mezinárodní regulace.

Nejčastěji s Vámi v oblasti kryptoměn řešíme:

 • Právní regulace dopadající na operace s kryptoměnami v České republice;
 • Obchodování s kryptoměnami a jejími deriváty;
 • Initial Coin Offering – primární nabídky virtuální měny (ICO), včetně přípravy projektu a posouzení relevantní regulace;
 • Právní posudky a asistence v oblasti povinností vyplývajících ze zákona AML;
 • Kryptoměny a regulace kapitálového trhu – zastupování před regulatorními orgány, posudky;
 • Vymáhání pohledávek v BTC, LTC, ETH a dalších kryptoměnách. 
 • IGO a KYC v ČR

Kapitálové trhy a kryptoměny na jednom místě

Poradíme Vám ohledně regulace kapitálových trhů a zajistíme emise cenných papírů. Pomůžeme ve všech oblastech kryptoměn, od navržení právního rámce pro Initial Coin Offering (ICO), přes poskytování právních služeb kryptosměnárnám, až po zastupování ve sporech při vymáhání pohledávek v Bitcoinech a dalších kryptoměnách.  Obrátit se na nás můžete i ohledně projektů založených na technologii Blockchain či Smart Contracts.

Provedeme Vás světem kapitálových trhů

Naši specialisté v oboru práva kapitálových trhů asistují obchodním společnostem s cennými papíry, fondům kolektivního investování či jiným subjektům kapitálových trhů v celé škále právní problematiky kapitálových trhů a kolektivního investování.

Pokud patříte mezi emitenty cenných papírů, najdete u nás komplexní poradenství týkající se příprav prospektu cenných papírů, emisních podmínek a další dokumentace spojené s emisí cenných papírů, včetně zastupování před ČNB.

Jste-li obchodníci s cennými papíry, anebo poskytujete další finanční služby, oceníte naše pečlivé právní poradenství týkající regulatorních aspektů podnikání či přípravy vzorové smluvní dokumentace a interních předpisů. 

Ať už řešíte v oblasti kapitálových trhů cokoli, náš tým specializovaných odborníků je připraven Vám podat pomocnou ruku. Najdete u nás asistenci, která zohledňuje i související předpisy mimo oblast práva kapitálových trhů, zejména opatření proti praní špinavých peněz (AML), související problematiku daňového práva, či ochranu osobních údajů (GDPR). 

Pomoc u nás najdou obchodníci i zprostředkovatelé

Pomůžeme Vám v zastupování ve sporech s klienty, ať už na kapitálovém trhu figurujete jako obchodníci nebo zprostředkovatelé. Poradíme i v případech smluvně zvoleného práva jiného státu pro posouzení takového smluvního vztahu, máme zkušenost s asistencí našim klientům v rozsahu posouzení platnosti takového ujednání o volbě práva.

Řešení záležitostí s mezinárodním přesahem je pro nás denní chléb a spolupracující poradce máme v několika evropských zemích a obrátit se na nás tak můžete i s problémy světového rázu.

V oblasti kapitálových trhů Vám pomáháme zejména s:

 • Příprava prospektu cenných papírů, emisních podmínek a další dokumentace spojené s emisí cenných papírů, zastupování klienta před ČNB;
 • Zajišťování evropského passportu či licence;
 • Právní poradenství ohledně regulace poskytování investičních a jiných finančních služeb, včetně zastupování u regulatorních orgánů a komunikace s nimi;
 • Příprava smluvní dokumentace dle vzorů ISDA a EFET;
 • Zastupování ve sporech s klienty včetně sporů rozhodovaných rozhodčím soudem. 

 

 

 

 

Zaujali jsme Vás?
Kontakt